O nas

Witam na stronie hodowli Owczarków Szetlandzkich i Białych Owczarków Szwajcarskich ALBADORJA zarejestrowanej od 2012 roku w ZKwP i FCI.



  Jak to się zaczęło? Mała dziewczynka nieco samotna w nowym domu, w nowym miejscu między miastem a wioską, zapragnęła mieć pupila; małego i kochającego pieseczka.
I tak w styczniu 2011 roku pojawił się w naszym domu pierwszy szetland mojej córki - TWISTER. Pomału cała rodzina zaangażowała się w wystawy psów i hodowlę.



  Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez psów pomimo dodatkowych obowiązków. Wybór rasy okazał się strzałem w dziesiątkę. Miałam do czynienia z rożnymi psami i choć są inne fajne rasy dla mnie szetlandy są najwspanialsze. Mają nie tylko niesamowitą urodę ale i cudowny charakter. Łatwo się je szkoli, są bardzo pojętne i nastawione na współpracę z człowiekiem. Milusińskie uwielbiają pieszczoty i każda okazja jest dobra by dostać się na kolana.



  Nie wiem czy jest jeszcze inna rasa psów, która nadawałaby się dla dzieci w każdym wieku i była tak uniwersalna. Są nieduże, od 33 do 39 cm, mimo obfitej sierści łatwe w pielęgnacji, zdrowe i przystosowują się do każdych warunków.



  Po odejściu latem 2015 roku naszej ukochanej HEXY (prawie owczarka niemieckiego)
potrzebowaliśmy dużego psa, który będzie pilnował domu i tak, we wrześniu 2015 roku, zamieszkała z nami SAFIRA, Biały Owczarek Szwajcarski. Dzięki niej poznajemy nową wspaniałą rasę, czyli BOS-y. Jesteśmy zachwyceni, choć ta przygoda dopiero się zaczyna.



9.12.2017